29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin Kuruluşunun 95. Yıldönümü İlçemizde coşkuyla kutlandı.
 
        28 Ekim Pazar günü saat 13:00 ’da Belediye yanında bulunan tören alanındaki Atatürk anıtına çelenk sunma töreniyle başlayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları; 29 Ekim Pazartesi günü saat 09:30 ’da Kaymakamlık makamında Kaymakamımız Sayın Haluk KOÇ 'un tebrikleri kabul etmesinin ardından ilçemizin  tören alanında kutlamalar devam etti.

        Cumhuriyet bayramı kutlamalarına; Sayın Kaymakamımız Haluk KOÇ, Belediye Başkanı Abdulvahap KUSEN, Siyasi parti temsilcileri, Askeri erkan, Kamu kurum yöneticileri, STK temsilcileri, öğretmen ve öğrencilerin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

        Kaymakamımız Haluk KOÇ ve Belediye Başkanı Abdulvahap KUSEN ’in törene katılan vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutlayarak başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Kaymakamımız Haluk KOÇ  günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

        Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine uygun şiirler okundu, ardından müzik öğretmeni eşliğindeki koro tarafından türküler söylendi.