İLÇEMİZDE İSTİSMARI ÖNLEME SEMİNERİ
 
Türkiye Gençlik Konseyi (TGK) Genel Başkanı Mekan Görük, Batman Şube Başkanı Veysi Mercimekçi, Yönetim Kurulu Üyeleri ve İş Kadını Emine Arık Tuncer’in ortaklığında, istismarların önlenmesi amacıyla hazırlanan projenin startı ilçemizde verildi.
Çocuk istismarlarının önlenmesine dönük kampanya başlatan TGK, ilk etkinliğini tarihin gölgesinde yaptı. Antik kent İlçemizde bir araya gelen TGK’li gençlere, Kaymakamımız Faruk Bülent Baygüven, Batmanlı İş Kadını Emine Arık Tuncer, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Vakıf Müdürü ve Ak Parti İlçe Başkanı da eşlik etti.
 
Aralarında psikolog, sosyolog ve eğitimcilerin de bulunduğu çocuk istismarları ile mücadele ekibi tarafından Hasankeyf Atatürk İlköğretim Okulunda seminer verildi. Çocuklara özel bölgeleri, hayır demeyi, mahremiyet eğitimi ve iyi dokunuş-kötü dokunuş tanımlamasını anlatan ekipler, çocuklarla oyun oynayarak, motive etti.TGK, çocuk istismarına karşı köy ve ilçelerin yanı sıra kent merkezinde farkındalık çalışmaları yürütmeye devam edeceklerini ifade ettiler.
 
Kaymakamımız Faruk Bülent Baygüven, İlçemizde çocuk istismarlarının önlenmesi amacıyla hazırlanan projenin ilçemizde yapılan tanıtımı nedeniyle Türkiye Gençlik Konseyi yetkililerine teşekkür etti.