24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLÇEMİZDE TÖRENLE KUTLANDI 
 
İlçemizde, 24 Kasım Öğretmenler Günü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen çeşitli ekinliklerle kutlandı. Milli Eğitim Müdürlüğünce saat 10.00 Atatürk Anıtına çelenk sunma töreniyle başlayan 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı, öğleden sonra saat 14.00 te İmam-Hatip Ortaokulu konferans salonunda devam etti.                                   Sayın Kaymakamımız Haluk KOÇ, Belediye Başkan vekili Mehmet KARAALP, İlçe Jandarma Komutanı Ömer SEYHAN, İlçe Emniyet Amiri Erdem BEKEM, kamu kurumu yöneticileri, sivil toplum kuruluş yöneticileri, siyasi parti temsilcileri ve  öğretmenler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali TANRIVERDİ'nin günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.
Şehit Öğretmenimiz Şenay Aybüke Yalçın olmak üzere şehit olmuş tüm öğretmenlerimiz anıldı, Öğrenciler tarafından şiirler okuduktan sonra program, öğretmenlik mesleğine yeni başlayan öğretmenlerin, ‘Öğretmen Andı’ ve ‘Öğretmen Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.
Kaymakamımız Sayın Haluk KOÇ tarafından İlçemizde görev yapan tüm öğretmenler için yemekli bir gece düzenlendi. Kristal Park’ta düzenlenen geceye başta Kaymakamımız Sayın Haluk KOÇ, Belediye Başkan vekili Mehmet KARAALP, kamu kurum ve kuruluş amirleri, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler ve aileleri katıldı.  Yemeğin sonunda bir konuşma yapan Kaymakamımız, 24 Kasım öğretmenler gününü kutlayarak ülkemizin aydınlık geleceği için öğretmenlerimizin desteklenmesi gerektiğini belirtti.     (27.11.2018)